UA | RU
Контактна інформація
Київ

Як зберегти тепло і сухість під час довгих мотоподорожей

Холод і висока вологість — підступні вороги, здатні зіпсувати найпродуманіший маршрут, якщо не підійти до підготовки екіпірування з належною відповідальністю. З цієї причини з настанням осені, нарівні зі звичайною турботою про свою безпеку, перед мотоциклістом постає інше, не менш важливе питання: який саме теплий одяг для мотоподорожей потрібний, щоб захистити себе від пронизливого вітру та негоди?

Як не замерзнути та не промокнути під час тривалих поїздок на мотоциклі? Тут ми розберемо, яке екіпірування необхідне для мотоспорту, а також поділимося практичними порадами щодо вибору та догляду за одягом.

Тепло і комфорт у мотоподорожах: як залишатися сухим і захищеним

Холод під час катання на мотоциклі сильнішає пропорційно збільшенню швидкості катання — тобто чим швидше ви пересуваєтеся, тим вищою є швидкість вітру й тим швидше охолоджується тіло.

Для розуміння наводимо порівняльну таблицю, як відчувається температура під час мотоподорожі в холод залежно від швидкості їзди.

10°C

5°C

0°C

-5°C

-10°C

50 км/год

-2°C

-10°C

-18°C

-25°C

-33°C

90 км/год

-4°C

-12°C

-20°C

-28°C

-36°C

110 км/год

-5°C

-13°C

-20,5°C

-28,5°C

-36,5°C

130 км/год

-6°C

-14°C

-21°C

-29°C

-37°C


Думаємо, немає сенсу заглиблюватися в тему, що тривалий вплив надмірно низьких температур на організм людини збільшує ризик виникнення проблем зі здоров'ям, серед яких оніміння кінцівок — не найгірший випадок. Щоб запобігти подібним негативним наслідкам, мотоциклісту потрібний спеціалізований одяг, розрахований на носіння за будь-якої погоди, і він відрізняється від елементів повсякденного гардеробу через специфіку вимог до міцності та безпеки.

Нижче ми розповімо про найважливіші елементи екіпірування, які вам потрібно надіти перед тим, як сісти на мотоцикл.

Одяг для мотоциклістів: основні елементи

Як кажуть, є два типи мотоциклістів: ті, хто вже падав, і ті, хто ще не падав, тому незмінною частиною мотоциклетного спорядження є захисний шолом. Проте ми поговоримо про ті елементи екіпірування, які відповідають за збереження природного тепла та захист тіла від природної стихії, адже нікому не хочеться перетворитися на льодяник в середині подорожі.

Куртка

Мотоциклетна куртка — друга за важливістю частина екіпірування після шолома, яка покриває корпус і руки, захищаючи тіло від негоди та пошкоджень у разі падіння.

Куртки, призначені для мотоциклістів, мають унікальні характеристики: подвійні шви для підвищення зносостійкості, вентиляційні вставки для циркуляції повітря, анатомічний крій для щільного прилягання до тіла під час сильного вітру, кишені, в які вбудовується сертифікований захист для спини, плечей та ліктів.

Вибір курток досить великий: є моделі зі шкіри та текстилю. Водночас тканинні аналоги трохи кращі для носіння в холодний сезон, оскільки зазвичай доповнюються водонепроникною мембраною, що зберігає тіло сухим навіть під час мотоподорожі в дощ.

Штани

Звичайні джинси не захистять вас у разі аварії на мотоциклі, оскільки денім не володіє навіть чвертю міцності, якою можуть похвалитися спеціалізовані вироби. До того ж бавовна миттєво вбирає вологу, тим самим швидко остуджуючи тіло, що під впливом холодного вітру загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям.

Як і у випадку з куртками, мотоштани для носіння в холодну пору року шиються з різних матеріалів: шкіряні підходять для носіння в негоду в демісезон, текстильні (найчастіше з тканини Cordura) мають мембранний шар з утепленням. Для додаткового захисту тіла від опадів можна надягати захисний чохол поверх штанів.

Комплект термобілизни

Натільна термобілизна складається з футболки та штанів, що облягають тіло, як друга шкіра. Особливості білизни полягають у її щільному крої та складі матеріалу: він складається з функціональних волокон, які відводять піт зі шкіри на зовнішню поверхню тканини та забезпечують оптимальну терморегуляцію, перешкоджаючи втраті природного тепла. В результаті шкіра зберігається сухою, зокрема у разі активного потовиділення, і тіло залишається теплим навіть у сильний мороз.

Аксесуари для комфортної подорожі

Коли мова йде про підготовку до поїздки на мотоциклі, всі відразу згадують про шолом, куртку та захисні штани, забуваючи про дрібні аксесуари. Рукавички, шкарпетки та шапка — це ті самі дрібниці, які відіграють не менш важливу роль для захисту кінцівок від негоди та пошкоджень; і для мотоподорожей вони мають бути особливими: спеціального крою та щільності.

Захисні рукавички для мото

Під час аварії перше, що ви, ймовірно, зробите при падінні, — витягнете руки вперед, щоб пом'якшити удар, тому щільні рукавички просто необхідні для захисту шкіри від подряпин. Водночас мотоциклетні рукавички мають нековзну поверхню з внутрішньої сторони долоні, що робить утримання керма міцнішим і надійнішим.

Але це ще не все. Щоб уникнути намокання рук, водонепроникні рукавички є аксесуаром «must-have» для катання восени, взимку та навесні. У таких моделях використовується тонка мембрана, яка відштовхує вологу та не дає їй просочитися всередину навіть при прямому контакті з водою.

Водонепроникні шкарпетки

Мембранні шкарпетки у поєднанні з парою водонепроникних черевиків гарантують захист ніг від трьох факторів: води, бруду та холоду. Деякі моделі мають у складі синтетичні волокна з високою вогнетривкістю, які запобігають появі опіків під час торкання до вихлопної системи мотоцикла.

У шкарпетках DexShell також передбачені щільні вставки в місцях найбільшого тертя об стінки взуття: в області стопи, п'яти та пальців, запобігаючи появі мозолів.

Підшоломник

Щільний підшоломник не тільки несе гігієнічну функцію, слугуючи бар'єром між шкірою голови та підкладкою шолома, але також допомагає зберегти тепло на мотоциклі.

Підшоломник буває різних типів: цілісний (балаклава) або у вигляді шапки — спрощеного варіанту, який також можна носити як повсякденну частину гардероба. Наявність мембранного прошарку у такому аксесуарі буде приємним бонусом, особливо у разі катання під час сильних опадів.

Як альтернативу на демісезон можна розглянути бафф, який зазвичай слугує для захисту шиї, але також легко трансформується в імпровізовану шапочку.

Поради щодо вибору мотоекіпірування

Під час вибору одягу для мотоподорожей у холодну погоду, керуйтеся правилом трьох шарів, яке використовують професійні лижники:

  • Верхній шар для вітрозахисту. Цю функцію виконують куртка та штани, які не дозволяють протягам охолодити тіло.
  • Середній шар для теплоізоляції. Ущільнювальні підкладки в основному одязі зазвичай справляються з цим завданням, але під час сильних морозів ви можете додатково надіти флісову кофту, яка довше утримуватиме природне тепло.
  • Внутрішній шар для відведення поту та захисту від вологи. Сюди належить термобілизна, а також шкарпетки, рукавички та підшоломник з мембраною.

Уникайте придбання одягу, який занадто щільно «сидить» на тілі, оскільки він обмежуватиме вас у русі та знижуватиме кровообіг, а значить, і приплив тепла.

І нарешті, вибирайте екіпірування, в якому передбачені затягувальні ремінці — з їх допомогою можна точно підігнати розмір одягу, щоб знайти «золоту середину» між щільністю посадки та комфортом.

Як доглядати за мотоекіпіруванням?

Догляд за екіпіруванням залежить від типу матеріалу: вироби зі шкіри слід очищати за допомогою вологого рушника, а текстильний одяг з водовідштовхувальним шаром вимагає ручного прання з використанням щадного мийного засобу (агресивна хімія може пошкодити мембрану, позбавивши її корисних властивостей). Перед чищенням обов'язково вивчіть інструкцію виробника, яка вказана на ярлику.

До інших рекомендацій належать:

  1. Очищайте та просушуйте одяг після кожного носіння. Сушіть вироби за кімнатної температури якомога далі від прямих джерел тепла, щоб уникнути деформації та пошкодження матеріалів.
  2. У жодному разі не скручуйте мембранний одяг та аксесуари після прання — це може призвести до появи тріщин на мембрані. Натомість акуратно стисніть виріб, щоб видалити більшу частину води, та дайте йому висохнути на свіжому повітрі в розправленому вигляді.
  3. Періодично обробляйте одяг зі шкіри за допомогою крему для шкіряних виробів, щоб зберегти його еластичність та продовжити термін служби.

Не забувайте і про правила зберігання. Верхній одяг зі шкіри та текстилю з мембраною слід зберігати на вішалках, щоб уникнути втрати форми, а дрібні аксесуари, як рукавички, шкарпетки та шапки, варто зберігати у горизонтальному положенні у розправленому вигляді, уникаючи заломів мембрани.

Написати коментар