Теплий сезон покатушек закінчився і потрібно якось утеплитися до зими. Моя стара Екіпіровка вже неабияк зносилася і не виконує поставлені завдання. Вирішив, що треба якось захистити ті частини тіла, які в першу чергу страждають в холодну погоду: пальці рук, ніг і голова. Я намагаюся на роботу їздити на велосипеді, тому хочеться дану відстань долати в комфорті, а не мучитися з обмороженими кінцівками. Згадав про такий бренд як Dexshell, бачив їх ще на виставці Велобайк (Київ) в далекому 2012 році. Фішка їх продукції в тому, що вона водонепроникна, але при цьому дихаюча. Стенд їх привертав увагу багатьох. Носок, опущений в скляну ємність з водою і будь-який бажаючий міг зануритися туди і перевірити, що дійсно нога суха і не мокне. Такого плану продукція якраз те, що треба для зимових покатушек на велосипеді, т.к. постійно то холод, то вітер, то опади.
Компанія Dexshell спеціалізується на пошитті рукавичок, шкарпеток і шапок з максимальним водозахистом. У них є як літня серія, так і зимова, утеплена – те, що мені треба. Так само вони випускають продукцію для різного використання: трекінг, вело, полювання та риболовля та й просто повсякденна носка.
Такі, унікальні властивості виходять завдяки британській мембрані Porelle. Сам виріб складається з трьох шарів.
Перший-зовнішній, захисний шар. Запобігає, від будь-якого пошкодження і надає виробу зносостійкість. Виконаний з нейлону.
Другий-власне сама мембрана Porelle. Завдяки своїй структурі вона не пропускає ні воду, ні вітер ззовні, але при цьому дихає зсередини! Так що ви не запреете в рукавичках або шкарпетках, але при цьому захищені від вітру і дощу.
Третій шар-внутрішній. Він тримає в теплі ваші пальці. Виконаний з мериносової вовни, яка славиться своїми термоізоляційними властивостями. Завдяки ній, в рукавичках або шкарпетках дуже тепло. Також меринос має антибактеріальні властивості, що запобігає («відсуває») поява неприємного запаху.
Коли промацуєш виріб, то відчуваються різні шари.
Перейдемо до огляду моделей.
ВОДОНЕПРОНИКНІ РУКАВИЧКИ DEXSHELL DRYLITE (REALTREE ® MAX-5®)
Рукавички досить щільні і важкі. Взявши їх в руки, відразу розумієш, що вони повинні тебе гріти і ти в холодну пору в них не замерзнеш.
На долонях є силіконові вставки, які запобігають ковзанню і забезпечують максимальне зчеплення. Це дуже актуально для велопоїздок. Щоб рукавички щільно трималися за кермо.
На вказівному і великому пальці є спеціальні елементи для використання сенсорного телефону. В рукавичках без проблем можна користуватися смартфоном, це дуже зручно. Адже в холодну пору року знімати їх не хочеться, що б, наприклад, відповісти на дзвінок або щось подивитися в Інтернеті.
Є манжети і завдяки своєму подовженому крою вони закривають зап'ясті. Це безсумнівний плюс в холодну пору року. Рукавички щільно прилягають і нічого не задуває.
Самі по собі рукавички не громіздкі, та відчутно більше ніж літні, але і набагато менше лижних. У них комфортно триматися за кермо і робити з ним всі стандартні маніпуляції: перемикати швидкості, використовувати ГАЛЬМІВНІ ручки. Якщо кататися в лижних рукавичках, то це робити набагато складніше.
Всередині є мериносовий шар, він дуже комфортно прилягає до тіла і зігріває ваші кисті і пальці.
Головна особливість рукавичок це їх влагоотводящие властивості. Я, спершу, не вірив, що якщо їх поливати водою, то всередині буде сухо, але насправді, все як у рекламі. Мембрана справляється відмінно. Шкода, що у мене не було таких рукавичок під час наших зимових походів по середземноморським країнам (Туреччина, Греція, Сицилія, Кіпр), де постійні опади і не сильно висока температура.
Крім влагоотводящих властивостей, рукавички вітростійкі, що теж безсумнівний плюс. Ну при цьому руки дихають і у вас немає відчуття, що ви одягли герметичний пакет. Так, це все виходить за рахунок якісної британської мембрани Porelle і природно у неї є якийсь ресурс. Подивимося, на скільки сезонів вистачить.
Рукавички я випробував при температурі +10 -5. Їхати в них мені було цілком комфортно. Катався як і в легкий дощ, так і в сильний вітер, все таки грудень у нас на дворі.
ШКАРПЕТКИ DEXSHELL TREKKING (DS636)
Переходимо до наступної обновці-це шкарпетки від Dexshell. У компанії досить широкий асортимент даної товарної групи, є і для теплої погоди і для холодної. Ну і величезний спектр застосування, для різних видів активності. Я вибрав зимову трекінгову серію з середньою висотою. Вони добре зігрівають і їх запросто можна одягнути під класичний черевик.
Шкарпетки досить важкі. Якщо у вас взуття сидить щільно, є шанс в неї не влізти. Я для зимової ковзанки використовую контактне взуття FiveTen District, яка злегка завелика для мене, як раз з розрахунком, щоб одягнути зимовий носок.
Шкарпетки, як і рукавички, складаються з трьох шарів і мають вітро - водовідштовхувальні властивості. Мембрана, сама по собі, досить ніжна і тому в даних шкарпетках не рекомендується ходити без взуття. Мембрану легко проколоти і вона не зможе тримати воду.
Зігріває вас мериносовий шар і завдяки своїм антибактеріальним властивостям він не так вбирає неприємних запах як звичайна синтетика.
Мембрана відмінно захищає як від вітру, так і від вологи і при цьому ваші ноги дихають і не запревают. Якщо я раніше катався в бахілах в холодну пору, то тепер цю функцію виконую шкарпетки.
Я на них лив літри води, а нога все одно залишалася сухою. Думаю, такий виріб відмінно підійшло б для велопоходів, де часто бувають Броди або просто волога погода, наприклад, по Норвегії.
Носок сидить щільно і нозі дуже комфортно, останнє домагається за рахунок мериноса. Він дуже приємний до тіла і виконує терморегуляційні властивості.
Випробував я шкарпетки, як і рукавички в грудні. Катався в них при температурі +10-5 і відчував себе комфортно.
ПІДШОЛОМНИК DEXSHELL WINDPROOF SKULL CAP DH312
І на останок оглянемо класичний підшоломник від Dexshell. Я прихильник поїздок тільки в шоломі, так він, на особистому моєму досвіді рятував мене вже неодноразово в досить серйозних падіннях. Всі хто їздить в шоломі в зимову пору року стикалися з проблемою утеплення голови. Класичну шапку одягнути проблематично, тому що шолом просто не налізе на голову, тому для таких цілей придумали підшоломники. Вони самі по собі компактні і» плоскі " при цьому володіють хорошими вітрозахисними і зігріваючими властивостями.
Підшоломник від Dexshell має класичну форму. Він щільно сидить на голові і не для не знаючих людей може здатися, що ви одягли шапочку для плавання.
Передня частина виконана з вітростійкої тканини, що запобігає охолодження голови під час педалювання, а це дуже відчутно в холодну пору року.
Задня частина не має такого віндстопера, але він там і не потрібен, тому що обдувається тільки лоб і віскі.
Вуха заховані, що запобігає їх замерзання під час холодних покатушек. Щоб вам було чутно, що відбувається навколо тут є невеликі вирізи. Але все одно, в підшоломнику чутно відчутно гірше.
Всередині є утеплюючий шар, який збереже в теплі вашу голову.
З лівого боку, над вухом є світловідбиваючий напис Dexshell. Вона якраз нижче рівня шолома і добре проглядається. А зроблена з одного боку, тому що велосипедист в основному рухається по правій стороні дороги і машини, які рухаються паралельно вам, підсвічують саме ліву вашу сторону.
Підшоломник, як і належить продукції Dexshell, володіє водовідштовхувальними властивостями.
Не скажу, що він дуже теплий і в ньому можна кататися в люті морози, але мені було комфортно до температури -5, нижче, навіть не знаю, треба пробувати. В діапазоні +10 – 5 – це те що треба.
Висновок
Своєю новою екіпіровкою дуже задоволений. Вона мене зараз щодня виручає при поїздках на роботу і мені тепер не страшний, ні дощ, ні вітер. Крім всіх плюсів, є два мінуси.
- Продукцію не можна прати в машинці. Тільки ручне прання при температурі не вище 40 градусів
- Вироби виконані з мембрани у нього є ресурс. Через якийсь час водовідштовхувальні властивості «закінчаться» і шкарпетки «перетворяться» в звичайні.