Що може зіпсувати катання на велосипеді швидше за негоду? Відповідь проста: мокрі та холодні ноги. Один із найефективніших способів зберегти тепло та комфорт ніг — надягти велобахіли для подорожей. У поєднанні з водонепроникними шкарпетками ці аксесуари дозволяють насолоджуватися поїздкою незалежно від капризів природи, чи то злива, чи снігопад.
В асортименті DexShell є бахили різної щільності, і вибір залежить від погодних умов та конкретних потреб. У цьому посібнику ми розберемо головні характеристики велобахіл і розповімо про відмінності моделей.
Поради щодо вибору велобахил для комфортних та тривалих подорожей
Під час катання на велосипеді вогкого дня ноги будуть першою частиною вашого тіла, в якій відчуватиметься дискомфорт у разі неправильно підібраного екіпірування. Вся справа у природних процесах нашого організму, який відводить кров від кінцівок під час холодної погоди для підтримки оптимальної температури тіла. Мокрі бризки, що вилітають з-під переднього колеса велосипеда, здатні погіршити ситуацію, неминуче потрапляючи на взуття та посилюючи дискомфорт.
На щастя, розв'язати цю проблему просто: додати до спорядження бахіли для велосипеда.
Правильно підібрана пара велобахил виконує низку корисних функцій:
- Захист ніг від вологи та холоду;
- Забезпечення додаткової м'якості в ногах, щоб уникнути больових відчуттів під час різкого обертання педалей;
- Запобігання забрудненню та швидкому зношуванню велосипедного взуття.
Крім захисту та комфорту, бахіли також є додатковим гарантом безпечного пересування. Яскраві елементи дизайну, зокрема світловідбивні вставки, покращують видимість велосипедиста для інших учасників дорожнього руху.
Види велобахил
Бахили поділяються на кілька категорій щодо крою:
- Високі. Надягаються поверх взуття, як шкарпетки, та фіксуються на нозі за допомогою застібки-блискавки за щиколоткою та липучки в області стопи. Деякі моделі можуть доповнюватися нековзними елементами на стопі для кращого зчеплення з педалями.
- Чохли для пальців ніг. Підходять для носіння у міжсезоння, як допоміжний захист взуття від бруду. Їх також можна надягати під високі бахіли для підвищення теплоізоляції.
Високі велобахіли для туризму та повсякденного використання — це універсальний варіант, оскільки тільки вони гарантують повний захист ніг та взуття від негативного впливу зовнішнього середовища.
Ці бахіли діляться на дві великі групи за призначенням: шосейні, які повністю закривають взуття, залишаючи місце для велошипа, та для маунтинбайка — найпоширеніший тип з відкритою для протекторів областю. Водночас моделі можуть сильно відрізнятися за складом матеріалів, розробленим для різних умов їзди.
На що звертати увагу перед придбанням — розповідаємо далі.
Як вибрати велобахіли?
Вибрати бахіли — просте завдання, якщо знати, які характеристики слід враховувати. До них належать склад матеріалу, розмірна сітка та дрібні особливості дизайну, зокрема колір та якість фіксаторів.
Особливості матеріалів
Тип матеріалу впливає на комфорт носіння у певний сезон:
- Для носіння влітку та в міжсезоння вибирайте модель, до складу якої входить поліестер, поліамід, еластан та їх комбінації;
- У прохолодну та особливо вологу погоду актуальні варіанти з неопрену, що демонструє не лише водовідштовхувальні, а й теплоощадні властивості;
- Якщо значення на стовпчику термометра наближається до нульової позначки, врятувати ноги від вологи та морозу допоможуть зимові велобахіли з включенням мікрофлісу, який найефективніше знижує швидкість втрати природного тепла.
Водонепроникність бахіл може досягатися завдяки поліуретановому покриттю або водовідштовхувальній мембрані, яка запечатується між внутрішнім та зовнішнім шарами матеріалу. Перший варіант підходить для теплої погоди, а другий — для носіння в холоди.
Вибираємо правильний розмір
Розмір бахіл підбирається відповідно до розміру взуття, що носиться під час катання. Важливо враховувати, що аксесуари мають щільно прилягати до ніг, щоб утримувати тепло та не давати воді потрапити всередину.
Розмірна сітка для велобахил DexShell:
Майте на увазі, що розміри вказуються з урахуванням носіння бахіл разом зі спеціальним взуттям для катання на велосипеді, а не для звичайних спортивних кросівок. Якщо виміри знаходяться між двома розмірами, вибирайте більший.
Додаткові функції
Навіть якщо ви не є прихильником кольорового одягу, для катання в умовах поганої видимості, наприклад, у туманну погоду, робіть велобахіли вибір на користь варіантів яскравого відтінку або з флуоресцентними / світловідбивними вставками, які будуть виділяти вас на тлі навколишнього середовища для більшої безпеки (особливо якщо ви катаєтеся по дорозі зі жвавим рухом).
Також звертайте увагу на кількість та якість ремінців, що стягують. Найкращий варіант, якщо модель має додаткову фіксацію в області манжет, що дозволяє точно підігнати краї виробу по нозі для щільної посадки без ефекту стискання.
Як правильно надягати велобахіли?
Запам'ятайте золоте правило: спочатку на ноги надягають високі бахіли, а потім — взуття.
Весь процес потребує 4 простих кроків:
- Надягніть велобахили на ноги, натягнувши їх на кісточки.
- Надягніть взуття. Переконайтеся, що шнурки та застібки надійно зафіксовані, а язичок взуття розташований так, як потрібно. Це гарантує якісну посадку бахіл.
- Натягніть бахіли на взуття, рухаючись від області п'ят до пальців. Переконайтеся, що підошва взуття йде нарівні з підошвою бахіл, а верхня частина виробів щільно прилягає до ноги.
- Застебніть блискавку та зафіксуйте аксесуари знизу за допомогою липучки.
Догляд за велобахілами
Бажаєте продовжити термін служби ваших велобахіл? Тоді слідуйте головній вимозі: їх потрібно чистити після кожного носіння (для цього можна використовувати вологий рушник або щітку).
Якщо вироби занадто забруднилися, не обійтися без ручного прання: прати слід в теплій воді з використанням спеціальних мийних засобів зі щадним складом, що не завдає руйнівного впливу на водонепроникне покриття / мембранний шар, який зазвичай мають теплі велобахіли.
Також не забувайте про інші базові аспекти:
- Не носіть велобахіли, коли ви не катаєтесь на велосипеді, щоб запобігти швидкому зношуванню виробів.
- Зберігайте липучки від контакту з землею, щоб уникнути погіршення якості фіксації.
Зберігайте аксесуари у розправленому вигляді, щоб матеріал не деформувався. Це особливо стосується моделей з мембраною.